Mlada misa fra Natanaela Krajinovića

U nedjelju, 19. svibnja 2019 godine, u našoj župi, imali smo čast proslaviti mladu misu fra Natanaela Miroslava Krajinovića, koji je proveo mladost u našoj župi, aktivno je sudjelovao u mnogobrojnim  župnim aktivnostima, a posebice u stvaranju župnoga zbora u Turnju. Nakon Kamenskog odlazi u Rim, gdje završava teološki studij na Papinskom sveučilištu Angelicum.

Zaređen je 11. svibnja u Rimu po rukama pomoćnog rimskog biskupa mons. Guerina di Tora. Na mladoj misi je sudjelovalo mnoštvo pavlina i drugih svećenika. Propovijedao ja vlč. Siniša Vujčić, svećenik Riječke biskupije. Nakon mise pavlini su zajedno s mladomisnikom ispred oltara Majke Božje Kamenske zapjevali himan Monstra Te, posvećujući mladomisnika Majci Božjoj, kraljici Pavlinskog reda. Nakon završenih svečanosti, fra Natanael se vratio u Rim, gdje živi i radi u našem pavlinskom samostanu.

fra Mario

Photo by: Vesna Živčić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *