Mala Gospa 2019

U nedjelju 8. rujna svečano smo proslavili blagdan Rođenja Marijina na Kamenskom. Na sv. misi u 08:30 sati trojica braće pavlina obnovili su svoje privremene zavjete, koje su položili na ruke fra Maria Škrtića, provincijala Hrvatske pavlinske provincije. Nakon toga,

s lijepim brojem vjernika krenuli smo u procesiju s kipom Majke Božje Kamenske, koji su nosile djevojke u narodnim nošnjama. Uslijedila je svečana sv. misa u dvorištu župne crkve koju je predvodio mons. Marinko Mlakić, generalni vikar Šibenske biskupije. U prekrasnoj propovijedi objasnio je kako Marija ima centralnu ulogu u Božjem planu spasenja ljudi.

Večernju svetu misu predvodio je mons. Antun Sente, rektor Nacionalnog svetišta sv. Josipa na Dubovcu. Govorio je o Marijinu prihvaćanju volje Božje u njenom životu.

Kroz cijeli dan velik broj vjernika pristupio je sakramentu pomirenja.

Zahvaljujemo od srca svim svećenicima na sudjelovanju na bilo koji način.

fra Mario

photo by: Vesna Živčić