MISE BEZ VJERNIKA

U skladu s odredbama hrvatskih biskupa od petka 20. ožujka neće se održavati svete mise, niti će biti ikakvog okupljanja vjernika u crkvama. Misne nakane upisane u tom vremenu trebat će ponovno upisati kad to bude moguće. Ako netko želi da neku upisanu nakanu služimo ranije bez naroda, neka nam javi.

Župna crkva na Kamenskom bit će svakodnevno otvorena za molitvu 12:00-18:00 sati, s time da ne smije biti više od 10 ljudi u crkvi u isto vrijeme, uz pridržavanje razmaka od 2 metra i obveznu dezinfekciju ruku na ulazu.

Hrvatski biskupi oslobodili su sve vjernike od obveze sudjelovanja na svetoj misi, znači u ovo vrijeme tko ne sudjeluje na misi, ne čini grijeh. Jako je dobro sudjelovati u sv. misi putem radija ili televizije.

U ovom korizmenom vremenu, pozvani smo da ustrajemo u čitanju Svetog pisma, molitvi, postu i djelima milosrđa.

Bolesničko pomazanje dijelit će se samo u smrtnoj opasnosti.

Za prijavu smrti najbolje se najprije najaviti telefonski, da vas netko dočeka.

Sve ostalo preko e-maila ili telefona.

fra Mario

Odredbe HBK