USKRSNI BLAGOSLOV JELA KOD KUĆE

S obzirom na novonastalu situaciju hrvatski biskupi dozvolili su da se uskrsni blagoslov jela može obaviti u kućama i za to su ovlastili glavu obitelji ili jednog od ukućana. Blagoslov je najbolje obaviti kod uskrsnog doručka ili ručka kad je cijela obitelj na okupu. Blagoslov se može obaviti na sljedeći način:

U ime Oca i Sina i Duha Svetoga.
Uskrsli Gospodin, koga su učeni prepoznali u lomljenju kruha, prisutan je sada i u našoj obitelji „jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima“. Pomolimo se stoga kako nas je naučio Isus Krist:
Oče naš…, Zdravo Marijo…, Slava Ocu…

Pomolimo se:
Bože, ti si po smrti i uskrsnuću svoga Sina Isusa Krista
obnovio ljudski rod i cijeli svemir.
Izlij obilje svoga blagoslova na ovu hranu i piće
da nam bude znak uskrsne obnove.
Daj da svi koji je blaguju ustraju u tvojoj milosti
i uvijek žive kao novi ljudi.
Po Kristu Gospodinu našemu:
Amen.

(Križajući se:)
Blagoslovio nas svemogući Bog,
sačuvao nas od svakoga zla i priveo nas u život vječni.
Amen.

Svim vama, kao i svim članovima vaših obitelji gdje god bili od srca želimo Blagoslovljen Uskrs! Premda se ne možemo vidjeti, nadamo se da ćete u vašim srcima i obiteljima osjetiti i doživjeti snagu Gospodnjeg uskrsnuća iz kojeg proizlazi istinska Uskrsna radost!

Sve župljane svaki dan blagoslivljamo Presvetim oltarskim sakramentom iz župne crkve na Kamenskom.
vaši pavlini