NAPOKON SVETA MISA S NARODOM

Od nedjelje 3. svibnja ponovno ćemo kao župna zajednica slaviti svetu misu. Mise će se slaviti prema sljedećem rasporedu:

Kamensko 09:30, 11:00

Turanj 08:00, 11:00, 18:00

Donje Mekušje 11:00 (u nedjelju 10. svibnja će biti također misa u 09:30)

Sveta Doroteja 09:30

Gradac 18:00

Siguran sam da nam je ova vijest na veliku radost, što ćemo moći zajedno slaviti Gospodina i okupljati se u njegovo ime. Ipak, moramo iz solidarnosti i kršćanske ljubavi prema bližnjemu biti odgovorni. Preporuča se da osobe u poodmaklom vijeku, kronični bolesnici i oni koji prema preporuci HZJZ spadaju u kritičnu skupinu i dalje prate svetu misu preko televizije. U crkvu ćemo ulaziti neposredno prije svete mise da se što kraće zadržavamo u zatvorenom prostoru, bez gužve na vratima, strpljivo uz razmak. Tko dođe prvi u crkvu neka zauzme najudaljenija mjesta, prilikom izlaska iz crkve neka najprije izlaze oni bliže vratima pa postepeno svi, bez stvaranja gužvi. Ne smije se kretati po crkvi, niti dolaziti s nekim u fizički kontakt. Cijelo vrijeme treba držati distancu. Znak mira se neće pružati rukovanjem, pričest je moguća isključivo na ruku.

U ime moje subraće, želim vam svima plodno ovo vrijeme uoči blagdana Duhova. fra Mario