Gospin kolovoz

U Marijinom mjesecu kolovozu želimo zajednički proslaviti naše velike blagdane; Majku Božju Snježnu i Uznesenje Blažene Djevice Marije na nebo. Za Majku Božju Snježnu pripremati ćemo se trodnevnicom koju će predvoditi pavlini s Kamenskog. Trodenevnica počinje 2. kolovoza s krunicom u 18:25, a nastavlja se s Sv. Misom u 19:00 sati. Na sam blagdan Gospe Snježne Sv. Mise biti će u 8.30, 11:00 i 19:00 sati. Svaki dan će biti mogućnost ispovijedi. Glavnu Sv. Misu predvoditi će fr. Mate Kolak, pavlin. U 17:30 počinje naše župno klečanje. Blagdan Majke Božje Snježne nastao je u Rimu 352. godine nakon sna pape Liberija. Upućen u snu sagradio je prvu crkvu posvećenu Blaženoj Djevici Mariji na zapadu, konkretnije na području Zapadnog Rimskog Carstva. Marija je snijegom, koji je pao usred vrelog ljeta, označila brežuljak gdje želi da bude crkva njoj u čast. Prije 618 godina odabrala je i naše Kamensko kao mjesto posebne molitve i velikih milost !

Devetnica Velike Gospe počinje  6. kolovoza, a ove godine predvode je ne karlovački svećenici kako je uobičajeno već pavlini iz Hrvatske. Sv. Mise su svaki dan u 19:00 sati. Na blagdan Velike Gospe Sv. Mise su u 7:00, 8:00, 9:00 procesija počinje u 10:30, a Sv. Misa na otvorenom u 11:00 sati. Večernja Sv. Misa je u 19:00 sati, a nakon nje susret naših KUD ova.

Dođite da zajedno proslavimo našu Nebesku Majku!