Posljednje zbogom dobrom patru Juri

Dana 3. listopada, dan prije 31. obljetnice napada na Karlovac župa Kamensko, Pavlinski red i obitelj oprostili su se od o. Jurja Domšića. Njegovo tijelo je po pavlinskom običaju bilo izloženo od prijepodne, kada ga je u 10.00 sati dočekala okupljena pavlinska zajednica na čelu s viceprovincijalom fr. Ivanom Šarićem. Posebnim obredom sukladno pavlinskim običajima pozdravljen je ispred crkve te unesen na odar, nakon čega su subraća okupljena iz domovine, ali i svijeta molila za njegovu dušu jutarnje pohvale za preminule. Nakon toga uslijedila je molitva i odrješenje te krunica. Subraća su se izmjenjivala u molitvi uz dragog pokojnika, a mnogi župljani, prijatelji i rođaci koji nisu bili u mogućnosti doći na pogreb ili su se htjeli osobno oprostiti ispunjavali su crkvu Majke Božje Snježne do 14.00 sati. Tada je pavlinska zajednica s okupljenim svećenicima počela molitvu časoslova za pokojne. U 15.00 sati sve nazočne pozdravio je viceprovincijal fr. Ivan, nakon čega je čitan životopis pokojnika. Na početku Sv. Mise koja je usljedila sve okupljene pozdravio je mons. Mijo Gorski pomoćni biskup zagrebački, i u ime kardinala Josipa Bozanića izrazio saučešće. Za vrijeme propovijedi biskup se prisjetio pokojnog fr. Jure s kojim je dijelio sjemenišne i bogoslovske dane. Istaknuo je da je Jura bio pomalo uporan čovjek koji kad je nešto odlučio slijediti to činio do kraja. Ali da nije bio takav nikada ne bi učinio sve što je za života uspio učiniti. To je primjer kako Bog iskorištava ljudsku prirodu za naše dobro. Nakon Sv. Mise nekoliko riječi zahvale uputio je u ime generalnog priora pavlinskog reda fr. Ryszard Dec, generalni definitor. Istaknuo je marljivost, gostoljubivost i srdačnost te vedar duh koji je krasio pokojnika i po kojem je bio poznat u cijeloj pavlinskoj zajednici. Nakon njega u ime svećenika oprostio se karlovački dekan preč. Dražen Karačić. U ime župe oprostili su se g. Vito Jurajevčić i gđa. Snježana Bublić, u ime vatrogasnog društva i 110. brigade HV predstavnici. Na kraju je fr. Ivan zahvalio svima, a posebice biskupu i svećenicima koji su se okupili u velikom broju, župljanima i medicinskom osoblju karlovačke bolnice. Ispraćaju su u ime grada Karlovca nazočili gradonačelnik Damir Mandić i županica Martina Furdek Hajdin, predstavnici Družbe Braće hrvatskog zmaja, predstavnici Karlovačke garde, predstavnici KUD – ova, lijep broj časnih sestara, te brojni vjernici. Nakon Sv. Mise i molitava subraća su prenijela tijelo fr. Jure iz crkve, te su se svi okupljeni u procesiji uputili na Kamensko groblje. Sam čin pogreba predvodio je pavlinski konfratar mons. Ferdinand Vražić, prisjetivši se na grobu u svom osebujnom stilu osobe pokojnika. Istaknuo je da je fr. Jura prvi redovnik pavlin nakon 200 godina koji se pokapa na hrvatskom tlu.

U ime župe i samostana zahvaljujemo svima za saučešće i svaku pomoć povodom ispraćaja dragoga nam pokojnika.