Jesen na vratima…

  • Jesen praćena početkom školske godine i jakom kišom donosi promjene i u našoj župnoj zajednici. Tako nam počinje vjeronauk za prvu pričest i sv. Potvrdu, mijenja se vrijeme Sv. Misa i počinju djelovati molitvene zajednice.
  • Vjeronaučnu godinu započinjemo zajedničkim susretom i sakramentom pomirenja ili ispovijedi za sve osnovnoškolce, srednjoškolce i studente 24. rujna u crkvi bl. Alojzija Stepinca na Turnju u 11. sati. Oni koji nisu u mogućnosti doći na taj dan neka se slobodno obrate svećeniku za ispovijed, prije ili poslije nedjeljne sv. Mise. Sami sati vjeronauka počinju u subotu 1. listopada prema sljedećem rasporedu:
  • Kamensko (Lemić brdo i Gornje Mekušje) u 9.00 sati.
  • Turanj (Jelaši, Logorište, Mostanje, Šćulac Brdo i ostala mjesta) u 10.00 sati.
  • Sv. Antun (Gradac, Vodostaj, Donje Mekušje i ostala mjesta) u 11.30 sati. Važno je ipak da tamo gdje se počelo ići na vjeronauk na istom mjestu i nastavi do kraja.
  • Prvopričesnici počinju istoga dana 1. listopada, na Turnju u 9.00 sati i u Sv. Antunu u 10.30 sati.
  • Sv. Mise radnim danom u našoj župi vraćaju se sat vremena unazad. Tako će na Kamenskom biti u 18.00 sati, Turnju 17.00 sati i Sv. Antunu u 17.00 sati.
  • Molitvena zajednica za mlade počinje 8. listopada u 18 sati na Kamenskom, a obiteljska molitvena zajednica na Kamenskom 9. listopada u 17 sati, biblijska zajednica na Turnju početi će kasnije.