Hodočašće bl. Alojziju Stepincu u Krašić

Dana 5. Veljače ujutro, skupili smo se ispred naše Kamenske župne crkve i s blagoslovom svećenika krenuli na hodočašće u Krašić. Bojali smo se kiše, srećom naš strah je bio neopravdan: palo je tek nekoliko kapi. Po putu se naša mala grupa hodočasnika pod vodstvom fr. Jakova i fr. Gaudencija stapala u rijeku hodočasnika iz Karlovca i Duge Rese koji su radosnog duha hodočastili našem blaženiku. Posebnost naše župe je što imamo lijepu novu crkvu bl. Alojzija Stepinca, jedinu u Kralovcu, što nas obavezuje. Nakon ugodnog hoda i lijepog molitvenog programa, radosno primljeni i obilno okrijepljeni na nekoliko mjesta stigli smo u Krašić oko 15 sati. Nakon dolaska imali smo mogućnost razgledati novoobnovljeni spomen dom bl. Alojzija Stepinca. Sv. Misa počela je u 16 sati. Vratili smo se našim kućama ispunjena srca što smo imali mogućnosti i snage hodočastiti.

Nadajmo se da ćemo se sljedeće godine odazvati u još većem broju!  

Blaženi Alojzije – moli za nas!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA