Svi Sveti i dušni dan 2023.

Na svetkovinu Svih Svetih Sv. Mise su prema nedjeljnom rasporedu s iznimkom Sv. Mise za djecu koje neće biti. Molitva odrješenja i zajedničke molitve za pokojne biti će na Svi Svete na našim grobljima: Kamensko u 15.00, Sv. Doroteja i Sv. Antun u 10.20.

Na Dušni dan, dan molitve za pokojne Sv. Mise će biti: prema sljedećem rasporedu: Sv. Antun i Sv. Doroteja 9.30., Turanj i Kamensko u 11.00, dok večernjih Sv. Misa neće biti toga dana. Potpuni oprost u osmini Svisvetih može se izmoliti pod uobičajenim uvjetima, Sv. Mise, pohoda groblja – molitve za pokojne, i molitve na nakanu Sv. Oca.

Nemojmo zaboraviti u molitvi naše drage pokojne od kojih smo toliko dobra primili.

Molitva za pokojne:

Bože svih duša,
koji si uništio smrt,
uništio đavla i dao život cijelome svijetu,
daj Gospodine,
da se duša tvog pokojnog sluge
odmori na mjestu svjetla, čistome mjestu,
mjestu svježine, gdje ne postoje suze, patnja i bol.

Ti, o, dobri milosrdni Bože, oprosti svaki grijeh
koji je duša počinila u riječi, radu, mislima,
jer nema čovjeka koji živi, a ne griješi.

Ti si, Gospodine, jedini bez grijeha,
i tvoja je pravda jedina pravda dovijeka
i Tvoja je riječ istina.

Budući da si Ti, Kriste,
naš Bog, uskrsnuće i život,
dajemo Ti dušu Tvog preminulog sluge.

Pokoj vječni…