Stepinčevo na Turnju

Župljani župe Kamensko u Karlovcu okupili su se na proslavi zaštitnika jedne od najmlađih karlovačkih crkvi, bl. Alojzija Stepinca. Kapela se nalazi u karlovačkom prigradskom naselju Turanj, koje je bilo okupirano i teško stradalo u domovinskom ratu.. Za blagdan su se župljani pripremali trodnevnicom, a Sv. Misu na sam blagdan predvodio je vlč. Petar Galeković, župni vikar Nacijonalnog svetišta Sv. Josipa  na Dubovcu u Karlovcu. U propovjedi je prikazao lik bl. Alojzija Stepinca kao čovjeka koji živi evanđelje i vodi se ljubavlju prema Bogu u svakodnevnom životu, te usporedio kušnje njegova vremena i kušnje naših dana. Nakon završnog blagoslova okupljeni vjernici su imali mogućnost častiti relikvije bl. Alojzija.

Filijalna crkva bl. Alojzija započela se graditi iza Domovinskog rata, 2000 godine, i danas okuplja vjernike  Turnja, Jelaša, Logorišta i ostalih prigradskih područja, a čini dio župe Kamensko kojom upravljaju pavlini.