Hodočašće krizmanika u Istru: Stopama bl. Miroslava Bulešića

Dana 22. veljače naši krizmanici su se zaputili na hodočašće, stopama bl. Miroslava Bulešića, u Istru. naša prva postaja bilo je Lanišće, pitoreskno mjestašce na obroncima Ćićarije, gdje je bl. Miroslav ubijen nakon krizme 24. kolovoza 1947. Nakon molitve i pojašnjenja župnika vlč. Josipa Mašine, zaputili smo se razgledati spomen doma posvećenog bl. Miroslavu. Nakon obilaska uputili smo se u Poreč gdje smo u pratnji katedralnog župnika vlč. Mladena Pranjića razgledali kompleks Eufrazijeve bazilike. Nakon Poreča zaputili smo se u maleni Beram, kako bismo na Škriljinama vidjeli “hrvatsku Sikstinu” crkvu Sv. Marije koja je cijela oslikana freskama iz 1474. godine. Na mjestu nas je dočekao, te svojim znanjem i pojašnjenjima oduševio prof. Josip Šiklić. Nakon susreta s velikim umjetničkim blagom susreli smo se s vlastitim slabostima u sakramentu Božjeg milosrđa: Sv. ispovjedi. Po dolasku u Sv. Petar u Šumi slavili smo zajedničku Euharistiju, te razgledali drevni samostanski kompleks. Nakon iscrpljujućeg dana, zaputili smo se našem karlovačkom domu duhovno i kulturno obogaćeni.

Nadajmo se da će nas primjer i uzor bl. Miroslava oduševljavati za svetost i dalje!